/Podkonický spravodaj 10/2017

Podkonický spravodaj 10/2017

Vážení spoluobčania,

začalo babie leto, lístie hrá všetkými farbami. Zbierame úrodu. Tento rok sa veľmi darilo zemiakom, naopak jabĺčok je pomenej. Taký je život. Nie všetko dokážeme ovplyvniť my. Musíme to nechať na prírodu.

Čaká nás veľmi dôležitý čas. Blíži sa termín volieb predsedu i poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja. Tento volebný rok kandiduje viac ako 10-tka kandidátov na predsedu a niečo cez 80 poslancov. Vybrať si môžeme jedného predsedu a ôsmich poslancov.

Je veľmi dôležité, aby sme všetci vyjadrili svoj názor. Banskobystrický samosprávny kraj je za posledné štyri roky odtrhnutý od veľmi veľa národných i európskych projektov. Ako keby sme ostali slepým črevom Slovenska. Priamo v strede – najkrajší kút, no bez pomoci a bez spolupráce so zvyškom Slovenska i sveta. Prosím a apelujem na vás, buďte zodpovední pri výbere vášho kandidáta. Nesystémový, či zúfalý hlas neprináša zmenu a toľko potrebný rozvoj. Zamyslime sa

a dajme hlas kandidátovi, ktorý náš kraj posunie ďalej. Z viac ako 80-tich poslancov si môžeme vybrať osem. V zozname nájdete veľké množstvo známych či neznámych, lekárov, stavbárov, aktivistov, podnikateľov. Avšak po prvýkrát vo voľbách kandidujú aj starostovia. Prosím vás, podporme pani Vieru Krakovskú – starostku obce Brusno a Ing. Miroslava Ostrihoňa, PhD., starostu obce Hronsek. Budú to naše hlasy v kraji.

Vďaka kraju sa vlani urobila cesta (i keď komplikovane). Chceme dorobiť cestu na „Peniažkoch“, aby sme mali zo Slovenskej Ľupče súvislý asfalt až po „Zákluč“. Vďaka kraju môžu byť pravidelne vyčistené rigoly na našej ceste do obce. Vďaka kraju môžeme mať krásne vykosenú trávu popri ceste. Vďaka kraju môžu naši súrodenci a deti študovať na stredných školách, ktoré čakajú nielen na výmenu okien, ale aj iného vybavenia. Vďaka kraju môžu naši rodičia a prarodičia využívať domovy sociálnych služieb. Voľme zodpovedne, podporme starostov, tých ktorí vedia, čo náš kraj potrebuje. Voľby sa budú konať v sobotu 4. novembra 2017.

Želám vám krásny jesenný čas.

Michal Vráb
starosta obce

https://www.podkonice.sk/wp-content/uploads/2017/10/spravodaj-2017-10.pdf

2017-10-11T19:03:23+00:00 11/10/2017|